Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 08.05.2024, 22:39

Головна » 2022 » Лютий » 23 » Міжнародний День рідної мови!
Міжнародний День рідної мови!

Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ.
21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. В Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема мови на українських землях нараховує кілька століть.
До відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилася вся  родина ЗОШ №8.  У стінах нашої школи проводяться різноманітні заходи, в яких активну участь беруть учні та вчителі:
-    Написання диктанту до Дня рідної мови;
-    Виставка малюнків на тему : «Мово моя українська – батьківська, материнська..»
-    Музичний калейдоскоп «Ось так звучить моя пісенна мова»
-    Поетична вітальня «Наша мова – калинова»
-    Виставка  «Мова у думках письменників»
-    Виставка книг у бібліотеці «Рідна мова калинова».

Родзинкою свята став «Фотоквест до Дня української мови». Учні виконували різні завдання : зробіть світлину з вчителем української мови, складіть сенкан до слова «Мова», напишіть 5 компліментів рідній мові, викладіть з підручних засобів найбільш уживану літеру абетки, продекламуйте вислів  відомих українців  про рідну мову. Школярі виконували завдання, розміщуючи в соціальних мережах світлини.

Мова – запорука існування народу, нації. Нашому поколінню випало складне і відповідальне завдання – відродити українську мову, українську державність, націю. І ми повинні твердо усвідомити, що це – наш святий обов’язок, і за нас цього ніхто не зробить. Бережіть наш генетичний код людства!

Переглядів: 153 | Додав: Toretti | Рейтинг: 0.0/0

«  Лютий 2022  »